..

Thursday, May 26, 2011

Mančester Junajted osvojio 19. titulu

14. 05. 2011. 15:34h | Vestionline
Fudbaleri Mancester junajteda osvojili su rekordnu, 19. titulu prvaka engleske Premijer lige.

Runi overio titulu sa bele tacke na "Ivud Parku"

Izabranici ser Aleksa Fergusona su u pretposlednjem kolu Premijer lige odigrali 1:1 protiv Blekburna u gostima, što im je bilo dovoljno da prestignu Liverpul i postanu najtrofejniji klub u ligi.

Poveo je Blekburn preko Emertona u 19. minutu, ali je Runi sa penala u 73. doneo najvažni bod ove sezone "crvenim davolima".

Mancester sada ima nedostižnih sedam bodova više od drugoplasiranog Celsija, koji ima i susret manje. Londonski klub sutra od 14,30 casova docekuje Njukasl.

Kapiten Nemanja Vidic odigrao je ceo mec, a srpski reprezentativac je uz Runija, bio najbolje ocenjen igrac na terenu, po izveštajima engleskih novina.

U ostalim mecevima vodila se teška borba za opstanak, a najveci profit od tri boda ostvarile su ekipe Blekpula i Vulvsa. "Narancasti" iz Blekbula su u goleadi savladali Bolton sa 4:3 cime su se izjednacili sa Birmingemom koji ima 39 bodova, dok su Vulvsi trijumfom na gostovanju Sanderlendu 1:3 izašli van zone ispadanja sa 40 bodova, koliko ima i Blekburn Rovers.

U poslednjem mecu dana VBA je pobedio Everton rezultatom 1:0, a jedini pogodak na mecu postigao je Mulumbu u 10. minutu.