..

Saturday, May 14, 2011

LE: Porto potopio "žutu podmornicu", Benfika jedva

28. 04. 2011. 23:52h | Vestionline
Fudbaleri Portoa vec mogu da racunaju da su finalisti ovogodišnjeg izdanja Lige Evrope, pošto su u prvom polufinalnom mecu deklasirali Viljareal rezultatom 5:1, dok je Benfika pobedila Bragu sa 2:1.

Fantasticnu pobedu domacinu doneo je Falkao sa cetiri pogotka. Iako je Viljareal poveo sa 1:0, golom Kanija u 45', do preokreta je došlo vec posle cetiri minuta igre u drugom poluvremenu. Falkao je sa bele tacke doneo izjednacenje, a u 61. minutu Guarin i u vodstvo portugalskog šampiona.

Zatim je Falkao preuzeo ulogu zvezde veceri i za 23 minuta pocepao mrežu Španaca golovima u 67, 75. i 90. minutu.

Fudbaleri Benfike koji ce za razliku od svog mrskog rivala Porta, u revanšu imati daleko teži zadatak. "Orlovi" su tokom veceg dela meca protiv Brage bili dominantni, ali na revanš nose prednost od samo jednog gola nakon što su gosti izborili izuzetno pristojan poraz rezultatom 2:1.

Sva tri gola na stadionu "Da Luš" pala su u drugom delu u razmaku od svega devet minuta, a pobedu domacem timu doneo je Oskar Kardozo, pola sata pre kraja.

Revanši su na programu 05. maja, a veliko finale 18. maja u Dablinu.