..

Tuesday, April 26, 2011

Pobeda Partizana i Vojvodine

20. 04. 2011. 16:08h | Vestionline
Fudbaleri Partizana ostvarili su ubedljivu pobedu u Smederevu rezultatom 4:1 protiv istoimene ekipe u mecu 23. Kola Jelen Super lige, Vojvodina je teže nego što se ocekivalo pobedila Hajduk sa 2:1, dok je Metalac iznenadio Jagodinu 0:2.

Stefan Babovic je bio strelac i asistent

Partizan je trijumfom protiv Smedereva najavio izlazak iz krize i na najbolji nacin najavio veliku borbu u predstojecem “vecitom derbiju” predstojeceg vikenda.

Vec nakon dvadeset minuta je bilo 0:2, Tejgo je postigao prvi, a Babovic drugi gol, ali je domacin u 45. minutu preko Cerana smanji prednost crno-belih na 1:2 i izgledalo je da ce Partizan teško do bodova u Smederevu.

U nastavku je Ivica Ilijev promešao odbranu domacina i povecao prednost na 1:3, da bi tacku na pobedu stavio Vukic golom u 77. minutu na asistenciju Babovica.

Fudbaleri Vojvodine su morali dobro da se pomuce protiv Hajduka, pošto su gosti iz Kule poveli golom Živanovica, a na poluvreme se otišlo nerešenim rezultatom pošto je Stevanovic poravnao rezultat na 1:1. Isti igrac je u 58. minutu svojim drugim golom na mecu postavio i konacan rezultat, pa su Novosadani sa novom pobedom ostali u trci za šampionskim peharom.

Prvo mesto na tabeli i dalje drži Partizan sa 59 bodova, druga je Crvena zvezda sa istim brojem bodova posle ubedljive pobede nad Slobodom iz Sevojna 5:1, dok je treca Vojvodina koja ima 56 bodova.

Javor je u Ivanjici sa 2:1 pobedio Indiju, do je Metalac u gostima savladao Jagodinu 2:0 golovima Stanojevica u 30. i Simovica u 71. minutu. U mecu Borac - Rad nije bilo golova.

U premijernom mecu 23. kola Jelen Super lige fudbaleri Spartaka su slavili u Subotici protiv OFK Beograda rezultatom 3:1 (0:1) nakon preokreta u samoj završnici meca.

Beogradani su poveli u 3. minutu golom Krstica, a na asistenciju Ekvadorca Batioha. Domacin je imao više loptu u nogama, ali su se napadi Suboticana isplatili tek u drugom poluvremenu. Upravo je Batioha nacinio faul za najstrožu kaznu, a siguran sa bele tacke bio je Torbica, koji je lako prevario reprezentativnog golmana Šaranova u 52. minutu za 1:1.

Ofanziva Spartaka je nastavljena, a odlican udarac Adamovica je završio iza leda Šaranova u 85. minutu za 2:1. “Romanticari” su se potom u potpunosti otvorili i tražili makar bod, kada su izgubili sva tri. U samom finišu Planic je promašio remi, a pošto je Šaranov stigao u kazneni prostor na korner, Noskovic iz kontre pogada praznu mrežu za konacnih 3:1.

Spartak je ucvrstio petu poziciju na tabeli koja ne donosi ništa osim prestiža.