..

Thursday, June 2, 2011

Đoković počistio Soderlinga sa terena

13. 05. 2011. 22:55h | Vestionline
Najbolji srpski teniser Novak Ðokovic nastavio je niz nepobedivosti od 35 meceva i plasirao se u polufinale Masters turnira u Rimu, pošto je veceras savladao Švedanina Robina Soderlinga rezultatom 2:0, po setovima 6:3, 6:0.

Novak u drugom setu 'odvojio Soderlinga od života'

Ðokovicu je ovo 35. uzastopni trijumf ove sezone, a šesta pobeda u sedmom mecu sa Soderlingom.

Srpski as loše je poceo mec, pa mu je Švedanin odmah uzeo brejk bez izgubljenog poena. Medutim, uzvratio je istom merom i potom u razmeni gemova držao svoj servis. Kljucni period prvog seta desio se u sedmom gemu, kada je Novak uzeo brejk i došao do prednosti od 4:3. Odmah potom to je potvrdio svojim servisom, da bi još jednim brejkom rešio prvi set u svoju korist 6:3 nakon 55 minuta igre.

U drugom delu meca Ðokovic je još sigurnije, sa mnogo više samopouzdanja od rivala, ušao u duel i vrlo lako stigao do ubedljive prednosti od 3:0. Soderling je potom zatražio tajm-aut i otišao u svlacionicu. Ipak, uspeo je da se vrati u mec i odigra do kraja, ali nije uspeo da promeni tok susreta, jer je izgubio 15 vezanih poena, pa je tako posle samo 75 minuta postao još jedan u nizu protivnika koje je Ðokovic savladao ove sezone.

Rival Ðokovicu u polufinalu bice Britanac Endi Mari, koji je ranije danas u cetvrtfinalu savladao Nemca Florijana Majera rezultatom 2:1, po setovima 1:6, 6:1, 6:1. U drugom polufinalu sastaju se Rafael Nadal i Rišar Gaske.

Nagradni fond turnira u Rimu je 2.750.000 evra.