..

Thursday, June 2, 2011

Dortmund poslao Ajntraht u Cvajtu

14. 05. 2011. 17:26h | Vestionline
Fudbaleri Borusije iz Dortmunda pobedili su na svom terenu ekipu Ajntrahta rezultatom 3:1 u mecu poslednjeg, 34. kola Bundeslige, cime su ekipu iz Frankfurta poslali u drugu nemacku ligu.

Navijaci Dortmunda proslavili titulu

Golove za domaci klub postigli su Barios u 68. i 90. minutu, kao i Vasoski (autogol) u 72. minutu. Domaci su promašili dva penala, pošto je Barios bio neprecizan u 12, a Dede u 81. minutu. Jedini gol za goste dao je Rode u 46. minutu, dok je Antraht mec završio sa 10 igraca, pošto je u 80. minutu iskljucen Tic-Rivero.

Dortmund je još ranije obezbedio titulu u Bundesligi, dok je Ajntraht ovim porazom ispao u drugu nemacku ligu. Novim šampionima Bundeslige urucen je šampionski pehar uoci meca sa Ajntrahtom.

Dortmund i Leverkuzen igrace u Ligi šampiona, dok ce Bajern morati u kvalifikacije za najkvalitetnije evropsko klupsko takmicenje.

U Ligi Evrope igrace Hanover i Majnc. Iz Bundeslige ispali su Ajntraht i Sent Pauli, dok ce Borusija iz Menhengladbaha igrati u baražu za opstanak.